Szkolenia online KSeF: stabilny obieg dokumentów pracowniczych 13.03.2026 r. godz. 12:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Papież Franciszek opublikuje encyklikę o ekologii

Laudato si (czyli Pochwalony bądź) to tytuł encykliki papieża Franciszka poświęconej kwestiom ekologii. Dokument ma się ukazać 16 czerwca. Tytuł pochodzi z kantyku Pochwała stworzenia świętego Franciszka z Asyżu. To najstarszy tekst poetycki literatury włoskiej i uważany za jedenz najpiękniejszych tekstów wychwalających piękno natury i Boga.

dokumenty

Jak pisze Gazeta Wyborcza według nieoficjalnych zapowiedzi druga już encyklika Franciszka skoncentrowana będzie także na kwestiach społecznych i skutkach zmian klimatycznych.

Isabelle de Gaulmyn, dziennikarka francuskiego "La Croix", twierdzi, że dokument ten nie będzie stanowił jakiegoś przewrotu teologicznego, tym bardziej że Kościół mówi o tej kwestii co najmniej od czasów pontyfikatu Piusa XII. Natomiast będzie to pierwsza encyklika poświęcona całkowicie ekologii, uznanej za jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów.

Więcej przeczytasz w serwisie Gazeta Wyborcza>>>>

Polecamy książki biznesowe