Bezpłatny e-book Greenwashing po decyzjach Prezesa UOKiK – skutki praktyczne i dobre praktyki dla firm
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy wydatki na kawę, herbatę i cukier, zakupione dla pracowników, można ująć w kol. 14, czy traktować jako świadczenia w naturze (kol. 13)?

Pytanie
Prowadzimy księgę przychodów i rozchodów. Zatrudniamy 14 pracowników. Dla potrzeb pracowników kupujemy artykuły spożywcze, np.
kawę, herbatę, cukier, wodę, a z okazji świąt ciastka na poczęstunek, soki, śmietankę do kawy. Wszystko to jest spożywane na terenie zakładu podczas przerw na posiłek.
Czy te wydatki mogę ująć w kol. 14 lub traktować jako świadczenia w naturze (kol. 13) i opodatkować każdemu pracownikowi?
Jakie byłyby skutki przekazania kawy i herbaty zleceniobiorcom?
Czy takie świadczenie należy oskładkować i opodatkować?

Polecamy książki biznesowe