SZKOLENIA ONLINE AI Act i ustawa o systemach sztucznej inteligencji a RODO – co nowa regulacja zmienia (a czego nie zmienia) w ochronie danych osobowych 9.09.2026r. godz.: 12:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy odmowa udzielenia pozwolenia na budowę z powodu nie zagwarantowania dostępu osobom niepełnosprawnym do drugiej kondygnacji budynku, która nie będzie przez nich użytkowana, jest zasadna?

Pytanie
Celem inwestycji jest budowa budynku usługowego (gastronomia) dwukondygnacyjnego (druga kondygnacja poddasze z hallem + aneks kuchenny, przedpokój trzy pokoje biurowe, łazienka). Druga kondygnacja nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Projektant w projekcie wskazuje, iż druga kondygnacja nie będzie użytkowana przez niepełnosprawnych. Organ daje odmowę w związku z naruszeniem § 55 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Czy odmowa jest zasadna?
Czy organ administracji sprawdzając projekt architektoniczno-budowlany nie naruszył uprawnień wynikających z art. 35 ust. 2 pkt 2 Prawa budowlanego?

Polecamy książki biznesowe