We wtorek o 10.50 rusza proces z powództwa dr Katarzyny Pikulskiej przeciwko TVP. Lekarka była twarzą protestu rezydentów sprzed dwóch lat. 

Przypomnijmy, że 14 października 2017 r. główne wydanie „Wiadomości" TVP wykorzystało jej zdjęcia z prywatnego profilu na Facebooku, m.in. z misji humanitarnej w Kurdystanie. Sugerowano, że fotografie zostały wykonane podczas drogich egzotycznych wakacji. Opatrzono je komentarzem o „bojowej rezydentce", która, podobnie jak pozostali młodzi medycy „nie stroni od luksusu".

Pikulska żąda przeprosin w wydaniu głównym "Wiadomości"; chce także, by telewizja przekazała 30 tys. zł fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. 

Szpital łatwiej zatrudni lekarza z zagranicy - czytaj tutaj>>

 


OZZL wyraził poparcie dla dr Pikulskiej

Zarząd Krajowy OZZL w stanowisku z 15 listopada 2019 r. wyraził swoje poparcie dla dr Katarzyny Pikulskiej.  OZZL stanowczo sprzeciwia się szkalowaniu kogokolwiek zabierającego głos w debacie publicznej oraz manipulowaniu informacjami w celu podważenia jego wiarygodności i dobrego imienia.  - Takie działania rujnują więzy społeczne i utrudniają znalezienie rozwiązania najtrudniejszych problemów społecznych w naszym kraju, w tym przypadku fatalnej sytuacji publicznej ochrony zdrowia - podkreśla OZZL.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu OZZL podkreśla, że "jest trudne do pojęcia, że telewizja publiczna, której misją powinno być łączenie społeczeństwa, zasypywanie podziałów, wspieranie wszystkich inicjatyw mających na celu zbudowanie lepszej przyszłości naszej Ojczyzny, atakowała tych, którzy upominali się o godne warunki leczenia chorych i bezpieczne warunki pracy pracowników publicznej ochrony zdrowia".

OZZL wyraża nadzieję, że TVP zmieni swoje postępowanie w tym zakresie, do czego przyczyni się odpowiedni wyrok sądowy w przedmiotowej sprawie.