Konkurs dla szpitali ponadregionalnych, oddziałów onkologicznych i pracowni diagnostycznych odbywał się w ramach REACT-EU, a dokładnie działania "Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia". Resort zdrowia poinformował, że wpłynęły 72 wnioski na kwotę ponad 1,1 mld zł. - Wybór padł na 33 najlepsze projekty, w tym 30 będzie sfinansowanych w całości, a 3 – w części  – podano.

Czytaj także na Prawo.pl: 2,5 mld zł z Funduszu Medycznego dla szpitali onkologicznych>>

Czytaj w LEX: Zarządzanie ryzykiem w placówce medycznej >

W ramach rozstrzygniętego konkursu finansowane będą przebudowy budynków, remonty i modernizacje czy zakup nowoczesnego sprzętu pokroju: kamer gamma, rezonansów magnetycznych, zestawów chirurgii robotowej, neuronawigacji, USG z głowicą śródoperacyjną, RTG cyfrowych, systemów mikroskopowych dla diagnostyki onkohematologicznej, czy mammografów.

Czytaj w LEX: Jakość w szpitalach – przykłady dobrych praktyk i korzyści z nich wynikające >

Szpitale z pełnym finansowaniem

Na pełne 20-milionowe finansowanie swoich projektów zgłoszonych do konkursu mogą liczyć m.in. Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim czy Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Czytaj w LEX: Rola zarządzania personelem w kształtowaniu wizerunku podmiotu leczniczego >