Żywność i napoje to kolejne – po branży IT, usług naprawczych, drukowania, prawniczych, księgowych, audytorskich oraz podatkowych – nowe nabory, będące odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez użytkowników Platformy – zarówno wykonawców, jak i kupujących z administracji publicznej, którzy mogą na Platformie eKatalogi dokonywać zamówień publicznych do kwoty 418.000 euro w przypadku zamawiających sektorowych i 30.000 euro w odniesieniu do pozostałych zamawiających.

Wykonawcy z branży spożywczej mogą oferować produkty żywnościowe z kategorii: mleka i śmietany, wody mineralnej, soków owocowych i warzywnych, oraz wyrobów piekarskich i ciastkarskich o przedłużonej trwałości.

Otwarto nabory na usługi naprawcze i IT na platformie eKatalogi >>>

Celem eKatalogów jest likwidacja barier pomiędzy biznesem i administracją oraz pomoc małym i średnim przedsiębiorcom w zdobyciu nowych klientów z administracji publicznej.

eKatalogi umożliwiają oferowanie produktów bądź usług bez limitu ilości. Istotne jest, że za ich wystawienie wykonawca nie ponosi żadnych opłat. Zaletą tej usługi jest również usprawniająca proces sprzedaży możliwość komunikacji z kupującym przez platformę.

Jeśli wykonawca nie znajdzie kategorii, w której mógłby zamieścić produkt, powinien wówczas wysłać zapytanie do Administratora Serwisu. System ma być systemem żywym, adaptującym się do potrzeb użytkowników, zarówno pod względem zawartości, jak i prac rozwojowych.

Źródło: www.uzp.gov.pl