Partnerami projektu są miasta – gospodarze EURO 2012: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław. Resort dyplomacji kompletuje obecnie bazę polskich firm, mających doświadczenie w przygotowaniu i organizacji EURO 2012.

Projekt zakłada opracowanie kompleksowej polskiej oferty dla strony rosyjskiej w formie katalogu. Oferta zostanie zaprezentowana w marcu na Forum Gospodarczym w Moskwie, w którym wezmą udział przedstawiciele polskich firm, regionów i miast-gospodarzy Mistrzostw 2018, a także polskich i rosyjskich władz. Ponadto, program przewiduje przeprowadzenie w tym roku serii misji gospodarczych z udziałem biznesu, administracji centralnej oraz władz miejskich do regionów i miast w Rosji, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Projekt „Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej” został zainaugurowany w październiku 2012 r. wizytą studyjną w Polsce rosyjskich władz regionalnych – gospodarzy Mundialu 2018. W trakcie pobytu w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu rosyjscy goście mieli okazję zapoznać się z polskimi doświadczeniami w organizacji Euro 2012. Inicjatywa MSZ została wysoko oceniona przez uczestników tego wydarzenia.

Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ gromadzi dane do bazy polskich firm, pragnących wziąć udział w projekcie. MSZ zaprasza przedstawicieli biznesu z ciekawą ofertą dla rosyjskich partnerów do kierowania zgłoszeń na adres: Anna.Derska@msz.gov.pl do 15 lutego.