Katedra Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Wydziału Prawa i Administracji we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Administratywistów Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu zapraszają do uczestnictwa w konferencji naukowej pt. ,,Samorząd terytorialny – dawniej i dziś”.

Wybór tematu ma związek z tym, że rok 2020 jest rokiem Samorządu Terytorialnego. Pierwsze wolne wybory samorządowe odbyły się w dniu 27 maja 1990 r., które zapoczątkowały proces reaktywacji samorządu terytorialnego, zakończonego osiem lat później, w związku z utworzeniem dwóch pozostałych szczebli samorządu tj. samorządu powiatowego oraz wojewódzkiego.

Organizatorzy chcieli to wydarzenie uczcić w sposób szczególny, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, konferencja odbędzie się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams.

Portal Prawo.pl objął konferencję patronatem medialnym.

Prawne podstawy i ewolucja samorządu

Celem konferencji będzie przedstawienie uwarunkowań prawno – społecznych funkcjonowania samorządu terytorialnego, dyskusja w zakresie ewolucji instytucji samorządowych oraz analiza procesu zarządzania lokalnego oparta na etyce samorządowca.

Konferencja skierowana jest do praktyków, pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką samorządu terytorialnego.

Debata poświęcona samorządności

25 listopada 2020 r. o godz. 9.00 organizatorzy zapraszają do wspólnej debaty poświęconej samorządności. Pytania można zadawać pod adresem email: e.gulinska@uthrad.pl

Komitet Naukowy Konferencji:

  1. Dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH – Dziekan WPiA UTH Radom
  2. Dr Paweł Śwital – Prodziekan WPiA UTH Radom
  3. Ks. dr hab. Sławomir Fundowicz, prof. UTH
  4. Dr hab. Helena Kisilowska, prof. UTH
  5. Dr Paweł Niewęgłowski
  6. Ks. dr Wojciech Wojtyła