Zamawiający z woj. mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży IT w I kwartale 2017 r. Wyniosła ona 842. Kolejne miejsca pod tym względem zajmują podmioty organizujące postępowania z woj. małopolskiego (305) oraz śląskiego (257). Najmniej przetargów rozstrzygnięto w woj. lubuskim, w którym opublikowano 39 wyników o rozstrzygniętych przetargach.

Również w woj. mazowieckim rozstrzygnięto przetargi na najwyższą kwotę, która wyniosła 787 mln zł. Pod względem wartości przeprowadzonych postępowań kolejne miejsca zajmują: woj. dolnośląskie (165 mln zł) i śląskie (68 mln zł). Najniższą wartość zanotowali zamawiający z woj. lubuskiego, w którym wyniosła ona 6 mln zł.

Przeważająca część rozstrzygniętych postępowań obejmuje przetargi na dostawę lub dzierżawę komputerów lub serwerów, która stanowi 37 proc. wszystkich rozstrzygnięć. Następne miejsca zajmują przetargi na oprogramowanie komputerowe (22 proc.) oraz urządzenia i akcesoria biurowe (12 proc.). 

Jak wskazuje Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Serwisem Pressinfo.pl - Od kilku kwartałów prognozy dotyczące branży informatycznej są pozytywne. W stosunku do poprzedniego kwartału nastąpił wzrost rozstrzygniętych przetargów, zarówno pod względem ilości, jak i wartości. Niestety do poziomu sprzed dwóch lat jeszcze daleko. Największe oczekiwania związane są z wdrożeniem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ministra Morawieckiego oraz uruchomieniem programu "Od Polski papierowej do cyfrowej" Ministerstwa Cyfryzacji. Celem obu działań ma być podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na branżę IT.

Pełen raport dostępny na stronie Serwisu Pressinfo >>>