Organizatorem inicjatyw "Przedsiębiorstwo Fair Play" i "Gmina Fair Play" afiliowanych przy Krajowej Izbie Gospodarczej jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Tytułem Gmin Fair Play w tym roku zostały nagrodzone: Błonie, Lesznowola i Mszczonów (woj. mazowieckie); Stęszew i Tarnowo Podgórne (woj. wielkopolskie); Narewka (woj. podlaskie).

Ta sama kapituła przyznała również nagrody 15 przedsiębiorstwom, które startowały w szesnastej już edycji "Przedsiębiorstwo Fair Play".

W tegorocznej XII edycji konkursu "Gmina Fair Play" 39 samorządów spełniło wymagania konkursowe i otrzymały one certyfikaty "Gminy Fair Play 2013 r." Są wśród nich i takie, które uczestniczą w konkursie od samego początku, czyli od 2002 r.

Celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur i postaw, które sprzyjają podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

Z kolei w tegorocznej XVI edycji konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play" wyłoniono 436 firm, w których szeroko rozumiana działalność gospodarcza polega na rzetelnym i etycznym traktowaniu klientów, kontrahentów, pracowników, wspólników, społeczności lokalnej oraz władz państwowych i lokalnych.

W tym roku po raz pierwszy przyznano tytuły "Honorowego Rzecznika Fair Play", które otrzymały "Trójka" Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa.(PAP)

drag/ mick/ mki/ mow/