Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zatwierdził wyniki konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” w edycji 2018.

Projekty dotyczą m.in. podniesienia świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie, poprawy jakości i zwiększenia dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy oraz dostosowania infrastruktury.

Projekty zostały poddane ocenie merytorycznej przez Zespół Monitorujący do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Lista projektów, które uzyskały najwyższą  liczbę punktów i zostały zakwalifikowane do dofinansowania, znajduje się TUTAJ.

76 samorządów, które są tam wyszczególnione, muszą zawrzeć z resortem rodziny porozumienie o wsparcie realizacji zadania publicznego. Należy je wydrukować w dwóch egzemplarzach i uzupełnić informacje: nazwę i adres jednostki samorządu; dane osób reprezentujących zleceniobiorcę; tytuł projektu; datę złożonego wniosku; nr rachunku bankowego, na który należy przekazać środki finansowe; kwotę własnych środków finansowych oraz całkowity koszt zadania publicznego.
 

Potrzebujesz więcej informacji z zakresu pomocy społecznej?
Poznaj serwis LEX Pomoc Społeczna>>
Pomagaj ludziom, a zawiłości prawne zostaw nam


Dwa egzemplarze podpisanego porozumienia z wymaganymi załącznikami należy przesłać do 25 maja na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Departament Pomocy i Integracji Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00 – 513 Warszawa
z dopiskiem „Porozumienie – Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
 
W tym roku na realizację programu przeznaczono 3 mln zł.

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Komentarz Andrzej Kiełtyka

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Komentarz