Jak powszechnie wiadomo przyjmowanie wniosków, oraz wypłata świadczeń, będzie zadaniem gminy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekaże jednak samorządom na ten cel 2% wartości wypłacanych środków. Mimo, że wprowadzenie programu wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla gmin, zdecydowana większość samorządów jest jednak dużym zwolennikiem zmian.

Sprawdź szkolenie
Finanse, księgowość i sprawozdawczość programu 500 plus
  • rzetelna i aktualna wiedza
Zdaniem Sławomira Dudzisa - burmistrza Rzepina - program jest bardzo oczekiwany przez mieszkańców, a gmina działa przecież właśnie dla nich. Z kolei burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła podkreśla, że program rodzina 500 plus jest pierwszym od kilku lat projektem rządu za którym idą pieniądze. Jego zdaniem środki przeznaczone na obsługę programu są wystarczające.

Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina również pozytywnie odnosi się do pomysłu ministerstwa i ma nadzieję, że ewentualne pytania i wątpliwości dotyczące projektu zostaną rozwiane na specjalnych szkoleniach.

Korzyści wynikające z programu doceniające również rodzice. Zdaniem Tomasza (ojca dwójki dzieci) dodatkowe pieniądze pozwolą jego synom na rozwój zainteresowań. Z kolei Krzysztof podkreśla, że 500 zł dla wielu rodzin stanowi naprawdę realne wsparcie ,szczególnie w przypadkach gdy tylko jeden z rodziców pracuje.

(mpips.gov.pl)