Jak podkreśla dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu Grażyna Krugły, na stronie internetowej zwierzeta.radom.pl można znaleźć różnorodne informacje, których mogą poszukiwać miłośnicy zwierząt.

Na stronie tej swoje ogłoszenia mogą także zamieszczać właściciele zagubionych zwierząt. Znajdą się tam także informacje o bezdomnych czworonogach, które zostały znalezione w mieście przez osoby prywatne i tzw. ekopatrol straży miejskiej.

Istotnym elementem strony – jak podkreśliła Krugły – jest na bieżąco aktualizowana prezentacja podopiecznych Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Prowadzący placówkę liczą na to, że dzięki zamieszczonym na stronie informacjom i zdjęciom więcej osób zdecyduje się zabrać czworonożnego podopiecznego do swego domu.

Na stronie znajduje się także wykaz zakładów leczniczych dla zwierząt działających w Radomiu, telefony interwencyjne, kontakty do organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, wykaz aktów prawnych dotyczących zwierząt, adresy hoteli dla zwierząt w okolicach Radomia. Na witrynie zamieszczane będą także porady lekarza weterynarii dotyczące problemów, z jakimi najczęściej zgłaszają się właściciele psów czy kotów. Nie zabraknie także informacji m.in. o planowanej w mieście kolejnej akcji czipowania psów.

Strona redagowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, straż miejską oraz jednego z radomskich lekarzy weterynarii.