Od niedawna przedszkolaki z Krosna korzystają ze zbliżeniowej karty, która dzięki wykorzystanemu systemowi iPrzedszkole pozwala na dokładne rejestrowanie czasu ich przyjścia i wyjścia z placówki. Dzięki tej karcie łatwiej będzie rozliczać czas pobytu dziecka w przedszkolu i odnotować moment, od którego opiekę nad dzieckiem przejmuje placówka, czyli pracujący w tym przedszkolu opiekunowie i wychowawcy, a od którego rodzice. Kwestia bezpieczeństwa dzieci jest bardzo istotna, tłumaczy Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.


Innowacyjna usługa przypadła też do gustu rodzicom, którzy mogą zdalnie sprawdzić najnowsze wpisy na tablicy ogłoszeń, nadchodzący jadłospis, lub napisać bezpośrednią wiadomość do wychowawcy. Karta przedszkolaka umożliwia także zgłoszenie i usprawiedliwienie nieobecności dziecka.


Pierwsza karta wydawana jest bezpłatnie, koszt każdej kolejnej (gdy np. dziecko odbierane jest przez więcej niż jedną osobę) to 10 złotych. Do tej pory wydano łącznie około 1750 kart, z tym, że funkcję karty przedszkolaka może też pełnić karta miejska (wystarczy zainstalować odpowiedni moduł służący do obsługi iPrzedszkola).


Źródło: Angora nr 47