Finałowa gala drugiej edycji konkursu Markowy Samorząd odbyła się dzisiaj w hotelu The Westin w Warszawie.
Więcej: Markowy samorząd: szesnaście zmiennych pozwala zmierzyć rozwój lokalny>>>

Wśród gmin wiejskich najlepsza okazała się Długołęka, która wyprzedziła Stare Babice i Słupsk. Tarnowo Podgórne, czyli ubiegłoroczny zwycięzca, tym razem otrzymało wyróżnienie specjalne.

Polkowice z kolei ubiegły gminy Połaniec i Trzebiatów i zostały nagrodzone mianem Markowego Samorządu w kategorii gminy miejsko-wiejskie. Wyróżnienie specjalnie w tej grupie otrzymała gmina Kórnik.

O dużym sukcesie może mówić miasto Poznań, które nie dość, że obroniło zeszłoroczny tytuł najlepszej gminy miejskiej, to otrzymało również wyróżnienie specjalne. Za plecami bezkonkurencyjnej w tym roku Stolicy Wielkopolski uplasowały się Szczecin i Legionowo.

Wśród powiatów pierwszą nagrodę przyznano powiatowi Radzyńskiemu, który wyprzedził powiat Krapkowicki i powiat Gnieźnieński.

W kategorii województw przyznano jedno wyróżnienie specjalne, które otrzymało województwo warmińsko-mazurskie.

Markowe samorzady 2013>>>>

W skład jury tegorocznej edycji konkursu Markowy Samorząd weszli: prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Alińska, dr Anna Augustyn, dr Magdalena Florek, dr Jarosław Górski, Agnieszka Kurzyńska, Adam Mikołajczyk, prof. nadzw. dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. nadzw. dr hab. Eugeniusz Sobczak


Markowy Samorząd to konkurs organizowany przez Wolters Kluwer S.A., którego celem jest promocja dobrych praktyk w samorządzie. Organizowany przed wydawcę Systemu Informacji Prawnej LEX dla Samorządu Terytorialnego Plus konkurs adresowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Ideą konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, którym udało się wypracować własną markę, rozwijają ją i konsekwentnie budują dobry wizerunek swojego regionu, a przy tym wyróżniają się dynamicznym rozwojem i dobrymi wskaźnikami ekonomicznymi. Pragniemy, by wyróżnione JST stały się wzorem do naśladowania dla innych.
 

Serwis Samorządowy www.samorzad.lex.pl objął konkurs Markowy Samorząd 2014 patronatem medialnym.