- Ze względu na problemy z ePUAP-em, które pojawiały się od kilku miesięcy, między innymi podczas logowania, zdecydowaliśmy o uruchomieniu infolinii, by ułatwić beneficjentom uzyskanie informacji o sposobie składania lub statusie złożonych przez nich wniosków – powiedział PAP Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodał, że organizacja jest w stałym kontakcie z resortem cyfryzacji, który zarządza platformą ePUAP.

Do dyspozycji beneficjentów dostępny jest też ogólny numer 22 11 22 111, pod którym można uzyskać podstawowe informacje, dotyczące obsługi Polskiego Bonu Turystycznego.

Według POT, rodzice aktywowali dotąd 2,2 mln bonów turystycznych o wartości 1 mld 929 mln 191 tys. zł. Do programu, na który przeznaczono łącznie 4 mld zł, włączyło się 26 tys. 440 przedsiębiorców turystycznych: właścicieli obiektów noclegowych, organizacji pożytku publicznego, biur podróży i innych organizatorów turystyki.

Polacy planując urlop chętnie sięgają po bony turystyczne

- Każdego dnia notujemy średnio 150 rejestracji podmiotów turystycznych, które dołączają do bazy obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Udział w programie jest dla przedsiębiorców opłacalny, bo Polacy chcą korzystać z płatności bonem, szczególnie w okresie wakacji, ale także poza szczytem sezonu, kiedy obłożenie obiektów turystycznych jest mniejsze – powiedział Przemysław Marczewski.

Aktualna lista tych podmiotów dostępna jest na stronie internetowej Polskiego Bonu Turystycznego bonturystyczny.gov.pl. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, do wyczerpania pełnej kwoty. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.