Wrocławianie mają szczęście do systemu i „okrągłych” wypożyczeń. Właśnie tu 8 kwietnia 2011 ruszył w trasę pierwszy rower miejski, kierowany przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, inaugurując profesjonalny, sprawdzony w 47 europejskich miastach system. Wrocławski Rower Miejski startował wówczas z 17 stacjami i 140 rowerami. Dziś dzięki sponsorom rozrósł się do 35 stacji i ponad 200 rowerów. Łącznie w systemie WRM jest zarejestrowanych ponad 49 tys. osób, które wypożyczały rower już ponad 433 tys. razy.


Pierwsze „okrągłe” wypożyczenie miało miejsce 12 maja br – Pan Jacek, wrocławski informatyk, który codziennie dojeżdża do pracy rowerem miejskim, dokonał milionowego wypożyczenia roweru w systemie Nextbike Polska. Zaledwie 5 miesięcy później, 13 października mieliśmy do czynienia z dwu i pół milionowym wypożyczeniem, którego dokonał pan Mateusz. Szczęśliwy użytkownik wynajął rower za pomocą aplikacji Android i w niecałe 20 minut pokonał trasę z Placu Solnego do stacji Concerto Verona. Było to już jego 364 wypożyczenie roweru miejskiego, od czasu zarejestrowania się w systemie Nextbike.


Do wrocławian należy też rekord wypożyczeń na koncie jednego użytkownika. Od 2011 roku Pan Zbigniew wypożyczał rowery Nextbike aż 1906 razy. Za wszystkie przejazdy zapłacił łącznie tylko 279 zł. Jak widać to istotne oszczędności w wydatkach osobistych ale także konkretna oszczędność dla miasta.

Źródło: Nextbike Polska