Dlaczego na poczcie?

Poczta Polska posiada największą w kraju, liczącą ponad 2400 jednostek, sieć własnych placówek w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. W takich rejonach mieszkańcy najbardziej narażeni są na wykluczenie cyfrowe- dodał na otwarciu CAC w Sosnowcu Andrzej Halicki. Dzięki współdziałaniu MAC i Poczty Polskiej mieszkańcy będą mogli korzystać z usług CAC w godzinach otwarcia placówek. Współpraca może przyczynić się do poprawy pozycji Polski w rankingach rozwoju usług e-government.

W każdym Centrum będzie również strefa gier interaktywnych, utworzona z myślą o dzieciach odwiedzających placówki Poczty Polskiej. Przez całą dobę można też korzystać z bezpłatnego Wi-Fi.Czym jest CAC?

CAC to stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Umożliwią one mieszkańcom dostęp do usług takich jak: e-administracja, e-bankowość, e-deklaracje, e-handel, e-konsultacje społeczne, e-zdrowie oraz udostępnianie cyfrowych zasobów kultury. CAC umożliwia obywatelom m.in. założenie i potwierdzanie Profilu Zaufanego, założenie firmy przez CEIDG, czy weryfikacje dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy. Zainteresowani skorzystają również z platformy Usług Elektronicznych (PUE), umożlwiającej korzystanie przez internet z usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


(mac.gov.pl)