Miesiąc temu GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę odcinka od obwodnicy Zambrowa do Mężenina, wobec czego trwają obecnie postępowania przetargowe na dwa ważne odcinki S8 - od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa (w sumie prawie 30 km).

Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment S8, od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, dzięki czemu w najbliższych latach jest szansa na zrealizowanie całej drogi S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po zrealizowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany z Warszawą.

Odcinek Mężenin - Jeżewo będzie dwujezdniowy (z rezerwą terenu pod 3 pas ruchu) i będzie mieć 14,26 km. Zakłada się wybudowanie dwóch węzłów drogowych (Sikory, Kobylin) oraz obiektów inżynierskich, urządzeń ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Wybudowane zostaną także drogi zbiorcze i dojazdowe.

Podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane na drugą połowę 2014 r., a realizację inwestycji zaplanowano na lata 2014 - 2017.

Źródło: www.gddkia.gov.pl