Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy marszałka województwa Tomasz Leyko, promocja regionu w Chinach ma w szczególności dotyczyć zbliżających się Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości Ekogala 2017, które odbędą się w grudniu na Podkarpaciu.

„Ponadto marszałek promował będzie tournee artystyczne orkiestry Filharmonii Podkarpackiej po Chinach, w trakcie którego zespół wykona 10 koncertów” - dodał.

Marszałkowi podczas pięciodniowej wizyty, która potrwa od poniedziałku do piątku, towarzyszyć będą m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, przedstawiciele firm z branży spożywczej oraz przedstawiciele chińskiej firmy LiuGong Dressta Machinery, która w 2012 r. kupiła cywilną część Huty Stalowa Wola.

Leyko zaznaczył, że nie jest planowane podpisanie umów na szczeblu województwa. Przypomniał, że Podkarpacie oraz chiński region Kuangsi-Czuang prowadzą już współpracę na podstawie porozumienia zawartego w 2015 r. „Wiemy natomiast, że miasto Stalowa Wola planuje podpisać umowę z miastem Liuzhou, gdzie znajduje się siedziba LiuGong” - podkreślił.

Delegacja z woj. podkarpackiego spotka się w Chinach m.in. z przedstawicielami regionu Kuangsi, miasta Liuzhou oraz władzami LiuGong Machinery.

Targi Chiny-ASEAN EXPO czyli Chin i krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej odbywają się po raz 14. Trwać będą od 12 do 15 września br. w chińskim Nanning. (PAP)