Bobrowski, powołany w poniedziałek przez premiera Donalda Tuska, zastąpił dotychczasowego wójta Dariusza Rzeczkowskiego, którego mandat wygasił sąd. Było to efektem protestu wyborczego, złożonego w sądzie przez kontrkandydata Rzeczkowskiego - Piotra Leśnowolskiego, który przegrał z nim wybory dwoma głosami.


Leśnowolski domagał się unieważnienia ubiegłorocznych wyborów wójta, m.in. w związku z dopisaniem między pierwszą a drugą turą wyborów ponad 100 osób do spisu wyborców. Według niego osoby te nie były zameldowane i nie mieszkały stale na terenie gminy Jedlnia-Letnisko. Część osób - jego zdaniem - w pierwszej turze głosowała w innych gminach, w którch już wtedy głosowanie przyniosło rozstrzygnięcie, a w drugiej turze oddały swój głos na Rzeczkowskiego w Jedlni-Letnisku.


Sąd uznał racje Leśnowolskiego i stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta gminy Dariusza Rzeczkowskiego. Jednocześnie nakazał przeprowadzenie drugiej tury wyborów na wójta z udziałem Rzeczkowskiego i Leśnowolskiego, po uprzednim sporządzeniu nowego spisu wyborców. Wyrok ten utrzymał też w mocy Sąd Apelacyjny w Lublinie, do którego zażalenie złożył Rzeczkowski.


Albert Andrzej Bobrowski od 2006 r. jest związany z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. Wcześniej był nauczycielem i dyrektorem szkoły podstawowej. Działa charytatywnie w stowarzyszeniu ,,BCC dla dzieci". Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez prezydenta RP. Absolwent Politechniki Śląskiej i Radomskiej. Jest związany z Platformą Obywatelską.