Samochód wyposażony w materiały, filmy reklamowe i mini stoisko promocyjne Małopolski zatrzymuje się w największych i najbardziej znanych miastach krajów Grupy Wyszehradzkiej i „obdarowuje" przybyłych na stoisko licznymi materiałami nt. województwa. Na trasie jego podróży znalazły się m.in. Praga, Brno, Bratysława, Koszyce i Budapeszt.

Jak podkreślają pomysłodawcy przedsięwzięcia, Małopolska ma się czym chwalić w Europie: w tym regionie znajduje się kilkanaście zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, w tym Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia Soli i Zamek Żup Krakowskich w Wieliczce, Kopalnia Soli w Bochni, KL Auschwitz-Birkenau - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz osiem drewnianych kościołów i cerkwi znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej.

Na mobilnym stoisku goście są częstowani krówkami i cukierkami w kształcie czerwonych korali. Akcja odbywa się pod hasłem „Follow us to Małopolska Region” (Podążaj za nami do Małopolski).

Małopolski kamper podróżował już przez trzy tygodnie na przełomie maja i czerwca tego roku po krajach Beneluksu i Francji. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.