Wspólny Bilet Aglomeracyjny (WBA) będzie obowiązywał w trzech strefach taryfowych, ze strefą centralną w granicach administracyjnych Łodzi. Od 15 czerwca 2014 r. WBA obejmie również przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W przyszłości planowane jest wprowadzenie WBA dla wszystkich środków komunikacji publicznej funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego.

"Łódź stawia na komunikację zbiorową, która istnieje już na terenie miasta i sąsiednich gmin objętych porozumieniem międzygminnym. Dążymy do stworzenia mieszkańcom województwa możliwości łatwiejszego skorzystania z usług edukacyjnych i miejsc pracy, jakie oferuje Łódź. WBA pozwoli także łatwiej i częściej korzystać mieszkańcom naszego województwa z dostępu do placówek i imprez kulturalnych" - powiedziała w środę prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Bilet aglomeracyjny będzie można kupić w kasach Przewozów Regionalnych.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna ma połączyć Łódź z miastami i gminami aglomeracji. Pociągi kursować mają na trasach: Łódź Kaliska - Sieradz; Łódź Kaliska - Łowicz; Łódź Fabryczna - Koluszki; na odcinku Zgierz - Kutno oraz Łódź Chojny - Łódź Widzew. Połączenia uruchamiane będą sukcesywnie od 2014 r. Nowe pociągi ŁKA mają uzupełniać ofertę Przewozów Regionalnych.