W czwartek okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem, całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie - poinformował w piątek w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że Rada Ministrów pracuje obecnie głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, a kontakty są ograniczane. To działania podjęte kilka dni temu, kiedy okazało się, że jeden z ministrów Michał Woś jest chory.

Szef KPRM poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. - Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu - dodał.

Czytaj też: Potrzebna zmiana ustawy, żeby rząd mógł odbywać posiedzenia w formie telekonferencji >

Szef KPRM był pytany o to, który z wiceministrów zakaził się koronawirusem. Nie chciał podać nazwiska.

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie, a test dał wynik pozytywny. W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.