Wiceprezydent Elżbieta Koterba odpowiadała za rozwój miasta i planowanie przestrzenne. Funkcję zastępcy prezydenta Krakowa pełniła od 2010 r.

- W związku z wynikami konkursu ogłoszonego w piątek przez Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej na projekt rządowego osiedla "Spacerowa" na Klinach i zwycięstwem pracowni architektonicznej, współpracującej przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa - firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby, a także zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję, o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa - poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu rzeczniczka prezydenta Jacka Majchrowskiego, Monika Chylaszek.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, prezydent nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje prowadzone dotychczas odpowiednio zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów.

Prezydent miasta zapowiedział, że od tej pory negocjacje z BGK Nieruchomości będą się toczyć pod jego osobistym nadzorem.


Konflikt interesów w administracji publicznej>>