Wydawnictwo Municipium SA zaprasza


22 maja br. w Warszawie odbędzie się skierowane do radców prawnych i kancelarii obsługujących samorządy pierwsze spotkanie z cyklu Warszawskie Seminaria Prawnicze.


Podczas seminarium przedstawiony zostanie projekt nowelizacji ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, ale szczególny nacisk zostanie położony na sposoby skutecznej egzekucji opłat śmieciowych, na rozwiązanie problemów z weryfikacją deklaracji śmieciowych. Poruszona zostanie także kwestia wątpliwości związanych ze stosowaniem definicji właściciela nieruchomości. Debata zaplanowana na koniec spotkania będzie okazją do wymiany doświadczeń i podsumowaniem dobrych praktyk.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się między innymi: Maria Młotkowska, dyrektor Biura Prawnego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Maciej Kiełbus z Kancelarii Ziemscy&Partners.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają praktyczne materiały seminaryjne, a w nich między innymi: wzory dokumentów w wersji elektronicznej, aktualne orzecznictwo dotyczące egzekucji opłat, weryfikacji deklaracji oraz definicji mieszkańca.

Współorganizatorem cyklu warszawskie Seminaria Prawnicze jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Rudniewa, IV piętro, w godz. 10.00 - 14.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.seminariaprawnicze.pl