Konkurs, którego celem było atrakcyjne i funkcjonalne urządzenie Pasa Nadmorskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zgodnie z preferencjami głosujących Pas Nadmorski w Gdańsku ozdobią zdroje stworzone według projektu dwójki architektów z Gdańska - Kai Pobereżny i Michała Podgórczyka. Zdaniem internautów właśnie ten projekt najlepiej wpisuje się w nadmorski krajobraz. Kolejne miejsca zajęły prace autorstwa Bartłomieja Perza oraz Jakuba Figela.

Projekt budowy zdrojów w Pasie Nadmorskim ma charakter pilotażowy. Jeśli idea zdrojów ulicznych zyska akceptację mieszkańców i turystów odwiedzających Gdańsk, zdroje pojawią się także w innych częściach miastach. Zostaną one dopasowane do charakteru odpowiedniej lokalizacji, zgodnie ze standardami wyposażenia przestrzeni publicznej.

Efektem konkursu na projekt zdroju jest baza ciekawych pomysłów designerskich. Być może niektóre projekty odnajdą się także w innych lokalizacjach. Jury konkursowe oceniało 32 prac, prezentujemy 9 najlepiej ocenionych. Internauci wybierali projekt najlepiej wpisujący się w krajobraz Pasa Nadmorskiego spośród trzech prac.