Pierwsza okazja do dłuższego wypoczynku nadarzy się już w styczniu. Nowy Rok wypada w czwartek, natomiast Święto Trzech Króli we wtorek (6 stycznia). Wystarczy zatem wziąć urlop wypoczynkowy w piątek i w poniedziałek (2 i 5 stycznia), by cieszyć się sześcioma dniami wolnymi od pracy.

Na kolejny dodatkowy urlop musimy poczekać do kwietnia. Chodzi o Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny (5-6 kwietnia).

Tradycyjnie długi weekend przypadnie też na początek maja. 1 maja to czas Święta Pracy, 3 maja to z kolei Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku na niedzielę przypadnie święto Zesłania Ducha Świętego (24 maja).

4 dni wolnego będzie miał też każdy, kto weźmie urlop w piątek 5 czerwca, wszystko przez Boże Ciało, które będzie dzień wcześniej.

W wakacje przypada tylko jedno święto, i na dodatek w sobotę (15 sierpnia Wniebowzięcie NMP, Dzień Wojska Polskiego). Na szczęście, zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, jeśli dzień wolny od pracy wypada w sobotę, pracownikowi należy się dodatkowy dzień wolny. O terminie dodatkowego dnia wolnego zadecyduje pracodawca.

W listopadzie wolne będzie oczywiście 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych (niedziela) i Dzień Niepodległości, który przypadnie w tym razem w środę.

Ostatnia szansa, na dłuższy weekend to okres Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy dzień Świąt przypada w piątek, natomiast drugi w sobotę, dlatego pracodawca będzie musiał zrekompensować nam to dniem wolnym od pracy w innym terminie.

Pełne zestawienie
1 stycznia (czwartek) Nowy Rok
6 stycznia (wtorek) Trzech Króli
5 kwietnia (niedziela) Wielkanoc
6 kwietnia (poniedziałek) Poniedziałek Wielkanocny
1 maja  (piątek) Święto Pracy
3 maja  (niedziela) Święto Konstytucji 3 Maja
24 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
4 czerwca  (czwartek) Boże Ciało
15 sierpnia  (sobota) Wniebowzięcie NMP, Dzień Wojska Polskiego
1 listopada (niedziela) Wszystkich Świętych
11 listopada  (środa) Dzień Niepodległości
25 grudnia (piątek) Boże Narodzenie: 1 dzień świąt
26 grudnia (sobota) Boże Narodzenie: 2 dzień świąt