Pierwsza ze spółek już ma kontrakt na przyszłoroczną sprzedaż 100 GWh dla I linii metra. Z kolei RWE, które obecnie obsługiwało już I linię, będzie do końca marca 2015 r. dostarczać prąd dla II linii. Umożliwia to zapis dotyczący rozszerzenia obowiązującej jeszcze umowy RWE z metrem.

W postępowaniu ogłoszonym na początku tygodnia spółki walczą o wolumen ponad 26,1 GWh energii. Mają ją dostarczyć od kwietnia do końca 2015 r. Termin składania ofert upływa 14 stycznia br., a o wygranej zdecyduje najniższa cena. Być może w postępowaniu będzie także startować PGE oraz Tauron, które uzależniają swój udział w postępowaniu od warunków SIWZ.

Jak pisze "Rz", ta ostrożność wynikać może z faktu, że dziś na tak dużych zamówieniach, jakie złożyło Metro Warszawskie, nie ma istotnego zarobku.

– Samorząd terytorialny i jednostki administracji państwowej są atrakcyjnymi klientami ze względu m.in. na stabilną sytuację finansową. Dlatego chcemy o nich intensywnie zabiegać także w kolejnych latach – tłumaczy z kolei Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei, która w tym roku wygrała m.in. postępowania na sprzedaż energii dla Poznania, Łodzi, Białegostoku, Kędzierzyna-Koźla, a także dla portów morskich w Gdyni i w Szczecinie.

Źródło: www.rp.pl