100 tys. użytkowników rowerów miejskich


100.000 Użytkowniczka zarejestrowała się do systemu po raz pierwszy 21 maja, wypożyczyła rower z Portu Czerniakowskiego i przejechała 6,2 km aż do Placu Wilsona. Ta rejestracja upoważniła ją , tak jak wszystkich korzystających z systemu Nextbike, do wypożyczania jednego z 16.000 rowerów, które jeżdżą w 12 państwachi 60 miastach na świecie w tym Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. W bieżącym roku system zaczął funkcjonować również w Budapeszcie, Zagrzebiu, Dubaju.


Sezon rowerowy zaczął się na dobre

Rekordowa ilość wypożyczeń w ciągu jednego z majowych dni wyniosła 14.430. Im więcej słońca i ciekawych wydarzeń miejskich, tym poziom wypożyczeń regularnie wzrasta. W weekend z Nocą muzeów Veturilo był wypożyczany 13.800 razy. Największą popularnością cieszą się stacje przy Rotundzie na Al. Jerozolimskich, metrze Imielin, skrzyżowaniu Jana Pawła II z ul. Stawki, gdzie odnotowuje się średnio miesięcznie ponad 6.000 wypożyczeń. Obecnie w Warszawie jest 148 stacji i 2.500 jednośladów.


Mieszkańcy miast przekonali się do rowerów miejskich

„Systematycznie wzrastające zainteresowanie rowerem miejskim to wyraźny dowód na to, że miastom potrzebne są miejskie wypożyczalnie rowerowe i że mieszkańcy przekonali się do roweru jako szybkiego i taniego środka transportu - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Nowoczesne polskie miasta doceniają rolę roweru w mieście, inwestują w ścieżki rowerowe i edukacje dla bezpiecznego ruchu rowerowego”. Warto zauważyć, iż Warszawa traktuje rozwój systemu rowerowego jako oficjalne uzupełnienie tradycyjnego transportu miejskiego, co zapewnia jej legislacje wydatków na ten statutowy cel.


Źródło: nextbike