Złote Blachy to nagrody przyznawane przez Koalicję Antypiracką - Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA/The Software Alliance. W tym roku - po raz 19. 

Czytaj: Polski pirat nadal nieświadomy, co może robić legalnie>>

Policja z Krakowa za walkę z "sharingiem" 

Nagrodzeni zostali m.in. policjanci z Krakowa. Wydział dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odebrały wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży sygnału telewizyjnego, tzw. sharingu. 

To była jedna z największych tego typu akcji. Z udostępnianych nielegalnie za pośrednictwem internetu uprawnień kart abonenckich płatnych platform satelitarnych  korzystało około 1600 odbiorców.

Czytaj: Prof. Markiewicz: Prawo autorskie surowsze dla portali, łagodniejsze dla internautów >>

Warszawa i Szczecin za przeciwdziałanie piractwu

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KRP Warszawa VII  został wyróżniony za szczególne zaangażowanie w wykrywanie przestępstw naruszenia praw autorskich do programów komputerowych na dużą skalę przez podmioty gospodarcze, oraz za profesjonalizm i wnikliwość w zbieraniu i analizie materiału dowodowego. 

Z kolei policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nagrodzono za skuteczność i umiejętność wielopłaszczyznowego rozpoznania problemu piractwa fonograficznego i jego związków z nielegalną dystrybucją sygnału telewizyjnego.