Od 4 maja rząd pozwoli na grę w golfa, w piłkę nożną na orlikach. W drugim etapie rząd pozwoli na otworzenie boisk na otwartej przestrzeni, tenis. Dopiero na końcu dostępne będą strzelnice, tory gokartowe, stadniny koni. 

W trzecim etapie rząd dopuści przebywanie w zamkniętych obiektach sportowych. Następnie otwarte zostaną baseny, hale sportowe, kluby fitnes i siłownie z udziałem 6 osób. Przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa. Ale terminy nie są jeszcze znane. Potem wrócą rozgrywki przy udziale publiczności. Premier zapowiedział, że pod koniec maja mogą ruszyć rozgrywki ekstraklasy piłkarskiej i ekstraligi żużlowej, lecz na razie bez publiczności. Otwarte zostaną zatem Centralne Ośrodki Sportu. Proces przygotowań do rozgrywek i olimpiady wymagać będzie szczególnej dyscypliny sanitarnej i sportowej - podkreślił premier.

Ekstraliga i ekstraklasa ruszą w maju i czerwcu

- W pierwszej kolejności uruchomione zostaną ośrodki w Spale i Wałczu. "Wałcz z tego względu, że mamy dużą grupę olimpijczyków, kajakarzy i wioślarzy, to jest specjalistyczny ośrodek przeznaczony dla tej grupy ludzi" - poinformowała Danuta Dmowska- Andrzejuk, minister sportu

Minister sportu Danuta Dmowska- Andrzejuk wyjaśniła, że uruchomione obiekty na otwartej przestrzeni będą ograniczone do sześciu osób, które nie będą musiały nosić maseczek na boisku.

- Sportowcy zostali umieszczeni w 14-dniowej izolacji, zanim rozpoczną rywalizację i rozgrywki pucharowe. Rozgrywki ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. A żużlowcy wrócą do rywalizacji w czerwcu -mówiła na konferencji minister sportu. Dyscypliny halowe będą uruchamiane w miarę możliwości, po wpuszczeniu sportowców do ośrodków olimpijskich, po konsultacjach ze środowiskiem .