Jury konkursu Dobry Wzór nagrodziło nas za bezpłatny dostęp do tysięcy artykułów ze wszystkich dziedzin prawa. Podkreśliło, że stworzenie portalu, który jest „całym prawem w jednym miejscu”, to trudne wyzwanie, które udało nam się zrealizować z konsekwencją i sukcesem. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (IWP) docenili sposób, w jaki Prawo.pl odpowiada na potrzeby użytkowników, nagradzając nasz serwis w kategorii Usługi. Uznali serwis za dobrze zaprojektowany, z przejrzystym layoutem. Statuetkę podczas czwartkowej gali w IWP wręczyła Alicji Pollesch, dyrektorowi strategicznemu i członkowi zarządu Wolters Kluwer Polska oraz Ewie Usowicz, szefowej Prawo.pl – Bożena Gargas – prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Nagroda specjalna od Ministra Przedsiębiorczości

Na zdj. od lewej: Bożena Gargas - prezes IWP, Marek Niedużak - wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Alicja Pollesch z zarządu Wolters Kluwer.Serwis otrzymał również nagrodę specjalną Wzór Roku 2019 przyznawaną przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. Resort kierowany przez minister Jadwigę Emilewicz (która zasiada również w kapitule Konkursu) wyróżnił nas za przejrzyste publikowanie aktualności prawnych i gospodarczych oraz wnikliwe analizy najistotniejszych zagadnień. Zauważył, że wyroki publikowane w serwisie przedstawione są w sposób czytelny i zrozumiały, nawet dla osób nie będących prawnikami. Ministerstwo doceniło, że serwis wspiera na co dzień przedsiębiorców w codziennym funkcjonowaniu firm – w zakresie prawa, podatków czy kadr. Wskazało, że Prawo.pl to dla firm użyteczne narzędzie oraz silne wsparcie w ich codziennych wyzwaniach biznesowych. Nagrodę specjalną wręczał nam Marek Niedużak – wiceminister przedsiębiorczości i technologii (pełne uzasadnienia nagród – poniżej).

Na zdj. od lewej: Bożena Gargas - prezes IWP, Marek Niedużak - wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Alicja Pollesch z zarządu Wolters Kluwer.

Konkurs z ponad 25-letnią tradycją

Obie nagrody to dla nas ogromny zaszczyt! Instytut Wzornictwa Przemysłowego, od czasu założenia go w 1950 roku przez słynną profesor Wandę Telakowską, niezmiennie zrzesza najlepszych ekspertów – m.in. od grafiki, designu czy architektury. Od 26 lat obserwują oni rynek i rekomendują wyróżniające się produkty i usługi dostępne w Polsce do konkursu Dobry Wzór. Laureatów konkursu wyłania multidyscyplinarne jury – m.in. specjaliści od projektowania, profesorowie Akademii Sztuk Pięknych, Minister Przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz czy prezes Urzędu Patentowego.
Konkurs jest jednym z największych i najstarszych w Polsce – istnieje już ponad 25 lat. Poza wyłonieniem laureatów, przyznawane są także nagrody specjalne. Poza Ministrem Przedsiębiorczości, wręczają je również Minister Kultury czy Agencja Rozwoju Przemysłu. Nagrody IWP zostały przyznane w kategoriach Usługi, Dom, Praca, Sfera publiczna, Grafika użytkowa i opakowania. Doceniono m.in. aplikację pozwalającą sprawdzić historię samochodu, grafikę książek dla dzieci, mobilnego robota czy grafikę identyfikującą miasto Rybnik. Wszystkich laureatów można zobaczyć na stronie konkursu.

Prawo.pl to aktualne i rzetelne informacje prawne

Ogromnie cieszymy się z tej podwójnej nagrody i tak szybkiego docenienia Prawo.pl! Serwis działa zaledwie ponad rok – powstał w sierpniu ub.r. Został zaprojektowany i stworzony przez zespół Prawo.pl, wsparty przez Kolegów z innych działów Wolters Kluwer – nie pomagały nam żadne profesjonalne studia graficzne czy projektowe. Staraliśmy się stworzyć portal rozpoznawalny, przejrzysty i przyjazny Czytelnikom, a przede wszystkim – dostarczający im aktualnych i rzetelnych informacji prawnych – bezpłatnie i bez jakichkolwiek ograniczeń. To wspaniała nagroda dla całego naszego Zespołu – zarówno za pracę projektową, jak i dziennikarską!

Dziękujemy Jurorom i polecamy się naszym Czytelnikom!

Zespół Prawo.pl

Uzasadnienie nagrody Wzór Roku 2019 – Nagroda Ministra Przedsiębiorczości i Technologii

Serwis Prawo.pl to darmowy dostęp do kompletnego zbioru aktów prawnych. Serwis sprawnie dokonuje integracji informacyjnej zarówno na poziomie prawa polskiego, jak i unijnego. Przedstawia w sposób przejrzysty aktualności prawne i gospodarcze, a ponadto oferuje wnikliwe analizy najistotniejszych zagadnień. Także wyroki publikowane w serwisie przedstawione są w czytelny i zrozumiały, nawet dla nieprawnika, sposób. Serwis Prawo.pl stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich, których bieżąca działalność nie zawsze wymaga utrzymywania stałej obsługi prawnej. Prawo.pl oferuje przedsiębiorcom uzyskanie w jednym miejscu fachowych odpowiedzi na pytania związane z codziennym funkcjonowaniem firmy, w szczególności z dziedziny prawa, podatków czy kadr. Zgromadzone w jednym miejscu aktualne informacje, fachowe komentarze i analizy, a także intuicyjny layout powodują, że serwis Prawo.pl stanowi użyteczne narzędzie w podnoszeniu świadomości przedsiębiorców w obszarze prowadzonej działalności gospodarczej oraz silne wsparcie dla nich w codziennych wyzwaniach biznesowych. Serwis ma niezwykle przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze interfejs. Wyróżnia go także zaproponowany przez twórców układ treści wraz z intuicyjną nawigacją oraz przejrzystą grafiką. Przemyślane rozplanowanie zakładek pozwala na poruszanie się po serwisie z wyjątkową łatwością, a wyszukiwarka filtruje informacje również według sekcji, co znacznie przyspiesza znalezienie tych właściwych. Multimedialny format zwiększa możliwości zapoznania się z przedstawianymi przez poszczególnych redaktorów portalu treściami, zapewniając tym samym pozytywny odbiór zainteresowanych.

 

Uzasadnienie nagrody Dobry Wzór 2019 r. w sferze Usług:

Jury doceniło fakt, że portal Prawo.pl oferuje bezpłatny dostęp do tysięcy artykułów ze wszystkich dziedzin prawa oraz do pełnej bazy aktów prawnych zarówno prawa polskiego jak i unijnego. Portal to „całe prawo w jednym miejscu” – trudne wyzwanie zrealizowane z konsekwencją i sukcesem. Wyrazy uznania dla twórców za czytelny przekaz treści osiągnięty za pomocą dobrze zaprojektowanego, przejrzystego layoutu.