Jak zaznaczyła Borowska, ZUS szczególnie zaprasza osoby prowadzące niewielkie firmy z sektorów najbardziej narażonych na wypadki przy pracy, takich jak: budownictwo, ochrona zdrowia, transport i przetwórstwo przemysłowe. Przedsiębiorcy, którzy przyjdą na dwudniowe szkolenie do I Oddziału ZUS w Warszawie, dowiedzą się o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, ochronie przeciwpożarowej, ergonomii, ryzyku zawodowym, ekonomicznych skutkach niewłaściwych warunków pracy, wymaganych dokumentach ubezpieczeniowych oraz o wypłacanych świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 27 i 28 sierpnia. ZUS zaznacza jednak, że jeżeli w jakimkolwiek rejonie województwa mazowieckiego zgłosi się grupa co najmniej 20 osób, szkolenia będą mogły być prowadzone także w innych miastach.
Dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie Małgorzata Sienicka przypomniała, że na pracodawcy spoczywa obowiązek przeszkolenia pracownika z zakresu bhp, przed dopuszczeniem go do pracy. "ZUS organizuje bezpłatne szkolenia, ponieważ chce pomóc i wskazać co należy zrobić, aby zapobiegać wypadkom przy pracy" - dodała.
Ukończenie kursu ZUS potwierdzi zaświadczeniem, które ważne będzie przez pięć lat.
Więcej informacji na temat szkoleń, terminów i danych kontaktowych przedsiębiorcy mogą znaleźć na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl), w odnośniku "Szkolenia".

PAP