Piłkarska Reprezentacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych wywalczyła I miejsce w XIII edycji rozgrywek między dyplomatami Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji i Węgier o Puchar Europy Środkowej.
Turniej odbył się w dniach 29-30 maja br. w Pradze. W drodze do finału rozegranego ze Słowacją (1:0) drużyna polskiego MSZ pokonała gospodarzy (2:1) oraz zespół austriacki (4:0), który ostatecznie zajął III miejsce w rozgrywkach. Puchar Europy Środkowej jest już tradycyjnie okazją do spotkań i zacieśnienia kontaktów pomiędzy dyplomatami krajów uczestniczących w turnieju.
Z okazji wywalczenia przez Polskę złotego medalu drużyna MSZ odebrała po meczu finałowym gratulacje od Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej Pana Karela Schwarzenberga.
Wierzymy, że sukces polskich dyplomatów w tych prestiżowych rozgrywkach jest dobrym znakiem przed rozpoczynającymi się wkrótce rozgrywkami Euro 2008.

Oficjalne źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych