W piątek w Dzienniku Ustaw będzie opublikowane zarządzenie głowy państwa w sprawie wyborów. Od tego momentu zacznie się kampania wyborcza partii politycznych. Do 20 sierpnia - musi nastąpić zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego, koalicyjnego komitetu wyborczego lub komitetu wyborczego wyborców.
Do
22 sierpnia - kodeks wyborczy przewiduje powołanie okręgowych komisji.
Do 30 sierpnia do godz. 24 - następuje zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz senatorów w celu zarejestrowania.
Do 9 września - będzie konieczne podanie przez PKW do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym siedzibach obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego i o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do 16 września - planuje się zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych.
Do 18 września - powołanie przez wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) obwodowych komisji wyborczych. Ponadto w tym samym czasie nastąpi - podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych. Wybory niepełnosprawnych zgłaszają w tym momencie  zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braillea. Sporządza się listy wyborcze.
Od 24 września do 7 października do godz. 24 - usłyszymy i zobaczymy nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych przygotowanych przez komitety wyborcze.