Mieszkaniec domu przy ul Woronicza w Warszawie zabudował swoją loggię szklanymi ścianami. Wzbudziło to protest wspólnoty mieszkaniowej. Wojewoda mazowiecki po przeprowadzeniu postępowania unieważnił decyzję o pozwoleniu na zabudowę balkonów  podjętą w 2007 roku przez prezydenta Warszawy. W ocenie organu nie wyjaśniono dostatecznie czy wspólnota podjęła uchwałę, pod która podpisaliby się wszyscy jej członkowie ( art. 35 ust.1 pkt. 3 ustawy prawo budowlane). Paweł T. złożył skargę do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Inspektor ustalił, że Paweł T. jest właścicielem lokalu, który zakupił wraz dwoma balkonami, co stanowiło łączną powierzchnię mieszkania. Balkony te nie są częścią nieruchomości wspólnej, ale przynależą do lokalu. Paweł T. złożył oświadczenie, ze dysponuje lokalem i że zarząd wspólnoty wyraził zgodę na przebudowę balkonów. Generalnie, zdaniem Inspektora nie naruszono art. 32 ust.4 prawa budowlanego. Według tego przepisu pozwolenie na budowę (przebudowę) wydaje się każdemu, kto złożył oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Inspektor dodał, ze wszystkie przedstawione przez skarżącego dokumenty były wystarczające.
Z tą decyzją nie zgodziła się wspólnota mieszkaniowa i wniosła o jej uchylenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
W wyroku z 31 stycznia WSA skargę wspólnoty oddalił. Zdaniem sądu Inspektor Nadzoru Budowlanego słusznie stwierdził, ze nie doszło do rażącego naruszenia prawa. Inwestor, Paweł T złożył akt notarialny własności mieszkania, z którego wynika, ze kupił lokal z dwoma tarasami i są to nieodłączne jego elementy.  W 2008 roku zarząd wspólnoty wyraził zgodę na zabudowę, jeśli zewnętrzna elewacja nie będzie naruszona. Ponadto Paweł T. dysponował decyzją budowlaną.
- Nie po to w 2003 roku zmieniono prawo budowlane, aby utrudnić inwestorom przedsięwzięcia, ale wręcz przeciwnie - aby przyspieszyć wydawanie decyzji pozwalającej na budowę - mówiła na rozprawie sędzia Elżbieta Zielińska-Śpiewak. - Inspektor z urzędu nie ma obowiązku badać dokumentów świadczących o prawie własności czy prawidłowości pozwolenia na budowę.
Sędzia dodała, że każdy członek wspólnoty mieszkaniowej może zabudować loggię, bez podejmowania uchwały wszystkich jej członków.

Sygnatura akt VII SA/Wa 2073/13, wyrok WSA w warszawie, z 31 stycznia 2014 r