Urzędnicy skarbowi szkolą podatników

Zmiany w przepisach podatkowych, które nastąpiły z początkiem tego roku i składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną to główne tematy coraz częściej organizowanych przez urzędy skarbowe szkoleń dla podatników.

18 stycznia 2013 roku, o godz. 13.30 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego w Łęcznej, odbędzie się szkolenie dla podatników na temat zmian w ustawie o podatku od towarów i usług oraz w rozporządzeniu wykonawczym.

Zmiany w VAT będą także tematem spotkania, które odbędzie się 22 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego w Busku-Zdroju. Omówione na nim zostaną również zmiany przepisów dotyczących stosowania kas rejestracyjnych w 2013 roku połączone z zimową akcją „Weź paragon".

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie informacyjno - szkoleniowe 17 stycznia 2013 roku o godzinie 11:00. Tematemspotkania będzie przesyłanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Izby Skarbowej w Lublinie.

Także Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach zaprasza wszystkich zainteresowanych składaniem zeznań podatkowych drogą elektroniczną na spotkanie szkoleniowe, połączone z prezentacją systemu www.e-deklaracje.gov.pl. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2013 roku w siedzibie Urzędu Skarbowego w Bartoszycach o godzinie 10.00 i 16.00.

18 stycznia 2013 r. o godz.11.00 w Urzędzie Skarbowym w Nysie odbędzie się spotkanie informacyjne dla podatników, podczas którego zostaną omówione najważniejsze zmiany w przepisach prawa podatkowego (PIT, CIT, VAT), obowiązujące od 2013 r. oraz cele kolejnej ogólnopolskiej akcji „Weź paragon", związanej z obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej i prawem każdego konsumenta do otrzymania paragonu, potwierdzającego dokonanie transakcji.

Opracowanie: Jolanta Mazur, RPE WKP

Źródło: www.mf.gov.pl, stan z dnia 17 stycznia 2013 r.

Data publikacji: 17 stycznia 2013 r.