Co więcej, kibice Legii, którzy kupili przed rozpoczęciem rundy wiosennej karnety, zbierają oświadczenia o przystąpieniu do grupy wnoszącej pozew. Chcą pozwać o odszkodowanie wojewodę, który podjął decyzję o zamknięciu stadionów dla publiczności.
Tego typu decyzje władz województwa zapadają coraz częściej, np. w Poznaniu, czy Łodzi. Kluby postanowiły więc zabezpieczyć się przed stratami finansowymi. W tym celu wprowadzają do swoich regulaminów postanowienia, zgodnie z którymi klub nie musi zwracać kibicom za karnety, jeżeli stadion został zamknięty w związku z karami orzeczonymi przez organizatora rozgrywek lub organy państwowe i samorządowe. Zdaniem większości prawników takie działania są niezgodne z prawami konsumentów.
Postanowienia wyłączające odpowiedzialność klubów piłkarskich nie podobają się Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Nasze wątpliwości budzi arbitralne zastrzeganie, że konsument nie ma możliwości odzyskania pieniędzy za niewykorzystany bilet – mówi Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

Dodaje, że do urzędu trafiła już pierwsza skarga na regulamin klubu Legia Warszawa. Kibic podważa w niej klauzulę dotyczącą nieponoszenia przez klub odpowiedzialności za zamknięcie stadionu. – Analizujemy ją. Nie wykluczamy podjęcia dodatkowych działań. W tej chwili jest za wcześnie, aby określić dokładnie ich rodzaj – mówi Agnieszka Majchrzak.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna