Spotkanie to jest kontynuacją webinaru, który odbył się 30 października 2023 r. Koncentrował się na masowej traumie i uzdrawiającej roli sprawiedliwości naprawczej.

Link do nagrania>>

Najbliższy webinar ma na celu przygotować osoby zajmujące się wolontaryjnie osobami poszkodowanymi w związku z trwającą w Ukrainie wojną do wyzwań, z jakimi przyjdzie zmierzyć się w kontakcie z takimi osobami, tak aby nie pogłębiać ich traumy, oraz podpowiedzieć jak samemu chronić się przed negatywnymi skutkami wysłuchiwania traumatycznych historii wojennych. Prelegenci skupią się na traumie poszczególnych grup społecznych i dlatego odrębnie zostaną przedstawione zagadnienia dotyczące traumy, z jaką borykają się deportowane dzieci i członkowie ich rodzin, ofiary przemocy seksualnej związanej z wojną, ofiary tortur, uchodźcy, jeńcy wojenni i żołnierze.

 

Eksperci z całego świata

Wyjątkowo, w roli prelegentów wystąpi aż pięcioro wybitnych ekspertów: dr Robin Gurwitch z Departamentu Psychiatrii i Nauk Behawioralnych Uniwersytetu Medycznego Duke w Durham (USA), Maryna Syrytsia z Departamentu Psychologii Militarnej Uniwersytetu w Kijowie (Ukraina), dr Iryna Frankova z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie (Niderlandy) i Departamentu Psychologii Medycznej, Psychosomatycznej Medycyny i Psychoterapii Uniwersytetu Medycznego w Kijowie (Ukraina), profesor psychiatrii i neurologii David M. Benedek z Uniwersytetu Służb Mundurowych z Bethesda (USA), dr Veronika Plotnikova, szefowa Centrum Koordynacji Wsparcia Osób Poszkodowanych i Świadków przy Biurze Prokuratora Generalnego Ukrainy. Mowę powitalną wygłosi dr Ewa Hofmańska, Prezeska Fundacji Sunflowers, a spotkanie będzie moderować dr Yael Danieli, fundatorka i dyrektor wykonawcza International Center for MultiGenerational Legacies of Trauma.

Organizatorzy przewidują sesję pytań i odpowiedzi po zakończeniu merytorycznej części spotkania.

Webinar będzie prowadzony w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie na język ukraiński.

Link do rejestracji>>