Międzynarodowa kancelaria prawnicza SALANS umacnia swoją pozycję w Europie Zachodniej, otwierając jednocześnie dwa nowe biura: w Madrycie i w Barcelonie.

SALANS przejął madrycką kancelarię prawniczą Masons Buxeda Menchen oraz kancelarię prowadzoną przez Alejandro i Juana Ignacio Alonso, mającą swoje biura zarówno w Madrycie, jak i w Barcelonie. Połączenie firm pod szyldem SALANS oznacza przyjęcie 24 nowych prawników, dzięki czemu firma globalnie liczy ponad 550 prawników w 18 biurach zlokalizowanych na całym świecie.

Nowe hiszpańskie biura wnoszą doświadczenie w dziedzinie prawa korporacyjnego, M&A - specjalizują się także w praktyce energetycznej, prawie podatkowym oraz w prawie nieruchomości i prawie budowlanym. Prezes Zarządu kancelarii SALANS, Stephen Finch powiedział: „Nasze otwarcie się na rynek niemiecki było wielkim sukcesem całej firmy w 2006 roku, dlatego też cieszymy się z możliwości dalszego rozwoju w Europie Zachodniej, którego ważnym etapem jest otwarcie nowych biur w Hiszpanii. Hiszpania to silna gospodarka światowa i kluczowy rynek dla wielu naszych klientów. Rzeczą naturalną stało się więc rozszerzenie naszej działalności na ten region Europy. Na czele kancelarii, które do nas dołączają, stoją Javier Lasa oraz Alejandro Alonso - obydwie firmy łączą w swojej praktyce znaczące doświadczenie oraz dynamizm.”

Komentując fuzję z kancelarią SALANS, Javier Lasa, partner współzarządzający w Hiszpanii powiedział: „Jesteśmy zachwyceni dołączeniem do międzynarodowej kancelarii prawniczej SALANS. Podziwiamy i cenimy silną pozycję firmy na wielu rynkach i jej osiągnięcia we współpracy transgranicznej pomiędzy biurami. Dołączając do kancelarii SALANS, możemy teraz zaoferować naszym klientom dostęp do międzynarodowych zasobów ludzkich, wiedzy i doświadczenia obejmujących dynamicznie rozwijające się rynki Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji i Chin.”

Nowe biura kancelarii SALANS w Hiszpanii to sześcioro partnerów i osiemnaścioro prawników. Wśród największych klientów znajdują się banki i firmy inwestycyjne, podmioty z branży transportowej i logistycznej oraz firmy budowlane, dostawcy energii oraz liczne podmioty z sektora średnich firm i dużych przedsiębiorstw. Kluczowe specjalizacje obejmują praktyki prawa korporacyjnego i M&A, prawa energetycznego, prawa budowlanego i nieruchomości, praktykę podatkową, arbitraż, postępowania sądowe oraz prawo pracy.

(źródło Salans/KW)

www.salans.com