Z myślą o osobach na wózkach przebudowano wejście główne (wstawiono specjalne drzwi), a na parterze, tuż przy portierni, stworzono odrębną czytelnię akt. Tym samym częstochowski sąd spełnia teraz unijne wymogi dostępności budynków użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych, czym nie mogą się pochwalić np. sąsiadujące z sądem prokuratury.
Zmiany przy ul. Dąbrowskiego to ledwie część zaplanowanych na kilka lat sądowych inwestycji w Częstochowie i regionie. Obecnie najważniejsza jest kontynuacja rozbudowy i modernizacji sądu rejonowego w Myszkowie. Rozpoczęte w 2011 roku prace mają się zakończyć w roku 2014. Nowa część budynku o powierzchni 1538 m kw. jest już gotowa - została oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Obecnie trwa modernizacja starego gmachu. Wartość zadania wynosi około 15 mln zł. Natomiast w 2014 roku przy ul. św. Rocha - na działce, którą sądowi przekazało miasto - ma się rozpocząć budowa sądu rejonowego Częstochowa Północ. Gmach ma mieć 9100 m kw. powierzchni użytkowej. Orientacyjny termin zakończenia inwestycji to 2018 rok.

Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,13186030,Przerobili_wejscie__urzadzili_czytelnie__Sad_stal.html#ixzz2HmljrpMY