Sellin w w poniedziałek rano w radiu RMF FM komentował decyzję rządu o dofinansowniu panstwowego radia i telewizji z budżetu. Jak mówił, jest to działanie doraźne. - Systemowo finansowanie wprost z budżetu nie jest najlepszym rozwiązaniem, w przyszłości należy wprowadzić nową opłatę medialną - powiedział.

Czytaj: Rząd ma dwa pomysły na abonament radiowo-telewizyjny>>

W ocenie wiceministra, trwałe finansowanie mediów publicznych wprost z budżetu wiąże się z "pewnym ryzykiem". - Bo to jest ściślejsze związanie mediów publicznych z decyzjami politycznymi aktualnie rządzących. To oni przecież kształtują budżet, to oni decydują, na co te elementy budżetu idą i dlatego finansowanie mediów z budżetu to systemowo, czy ustrojowo, nie było najwłaściwszym rozwiązaniem - powiedział.

Jarosław Sellin stwierdził też, że skoro "abonament się nie sprawdził", to zapewne w przyszłości zostanie zaproponowana "jakaś nowa opłata medialna." Powiedział, że nie jest wykluczone wprowadzenie takiej opłaty jeszcze w obecnej kadencji rządu. - Ja uważam, że warto by było - powiedział Sellin, ale zaznaczył, że zależy to "od decyzji politycznej".