Projekt nowelizacji ustawy o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym - według informacji zamieszczonych na stronie KPRM - ma na celu wprowadzenie kompleksowej regulacji w zakresie funkcjonowania prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, a także ulgi podatkowej na ubezpieczenia zdrowotne oraz możliwości finansowania polis ubezpieczenia zdrowotnego z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
W programie prac rządu na obecny rok znalazły się ponadto projekty ustaw: Prawo gazowe, która miałaby uregulować w całości sprawy związane z funkcjonowaniem rynku gazu ziemnego w Polsce, w tym zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu; o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, która miałaby m.in. określić szczególne zasady przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji w zakresie budowy obiektów jądrowych w Polsce.
Rząd ma się również zająć projektem ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Ustawa ta miałaby m.in.: wskazywać termin wyłączenia nadawania analogowego w telewizji naziemnej, definiować operatora multipleksu, określać zasady jego wyboru oraz wskazywać jego uprawnienia i obowiązki; określać obowiązki nadawców programów telewizyjnych w zakresie współpracy z operatorem multipleksu, a także wskazywać obowiązki operatora sieci nadawczej.
Rada Ministrów planuje też przyjąć projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. W projekcie noweli chodzi - jak wynika z informacji na stronach KPRM - o wprowadzenie subfunduszy o zróżnicowanym profilu inwestycyjnym, pozwalających w różnych okresach aktywności zawodowej maksymalizować stopę zwrotu lub minimalizować jej zmienność. Ponadto zwiększona miałaby zostać motywacyjna rola systemu opłat oraz dostosowane zostaną wymogi kapitałowe.
Ponadto rząd planuje prace nad projektami zmian w ustawach m.in. o ochronie przyrody (dot. zmiany organizacji i funkcjonowania struktur parków narodowych); o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych; nad Prawem ochrony środowiska i Prawem geologicznym i górniczym. (PAP)