Giełdowa spółka Internet Group wybrała już doradców, którzy przeprowadzą audyty: prawno-organizacyjny i finansowo-księgowy niezbędne do połączenia z CR Media.  O kontrakt na audyt prawno-organizacyjny starało się 12 kancelarii. Wygrała indywidualna kancelaria prof. Marka Wierzbowskiego. Przeprowadzenie due-dilligence Internet Group i CR Media jest niezbędne do ustalenia parytetu wymiany akcji w planowanej na koniec II kw. fuzji spółek. Giełdowa firma kilkakrotnie podniesie kapitał emitując nowe akcje. Papiery obejmą właściciele CR Media.

- O kontrakt na audyt prawno- -organizacyjny starało się 12 kancelarii. Rada nadzorcza zdecydowała, że przeprowadzi go kancelaria profesora Marka Wierzbowskiego - powiedział Parkietowi Józef Jędrzejczyk, prezes Internet Group. Kancelaria Marka Wierzbowskiego powstała z początkiem 2004 roku, po zakończeniu przez prof. Wierzbowskiego kilkunastoletniej działalności w ramach zagranicznych kancelarii prawniczych. Od roku 2004 Kancelaria brała udział w wielu transakcjach oraz sporach sądowych i arbitrażowych, z których najbardziej znaną jest sprawa skargi spółki Eureko B.V. na Rzeczypospolitą Polską, w związku z prywatyzacją PZU S.A.

Prof. Marek Wierzbowski jest znanym radcą prawnym, przez szereg lat pełnił funkcje senior partnera warszawskich biur Weil Gotshal & Manges, a następnie Linklaters. W swojej działalności prawniczej prof. Wierzbowski kierował zespołami prawników obsługujących szereg wielkich transakcji, w tym prywatyzacje Banku PKO S.A., PKN Orlen S.A., pierwszą ofertę publiczną Prokom Investment S.A., emisję obligacji zamiennych Banku BPH, Stalexport S.A., jak i wiele innych przedsięwzięć na rynku kapitałowym. Od czasu odejścia prof. Wierzbowskiego z kancelarii Linklaters, media nie poświęcały mu wiele miejsca.

www.mwlegal.pl

(Źródło: KW/Parkiet)