Czytaj: Sejm wybrał nowych sędziów TK>>>

Jak poinformowano, sędziowie zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. - Zachowana została ciągłość pracy Trybunału – stwierdził Prezydent RP, podkreślając równocześnie wagę pluralistycznego charakteru tej instytucji.

Prezydent Andrzej Duda odbierze ślubowanie od piątego nowo wybranego sędziego, Julii Przyłębskiej, po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi ona w Trybunale Konstytucyjnym – powiedział w czwartek szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
Komunikat Kacelarii Prezydenta nie podaje, kiedy uroczystość odbyła się. Zapewne w nocy, czyli po godz. 22.00 w środę, kiedy na stronie Rzadowego Centrum Legislacji ukazał się Monitor Polski, w którym opublikowano uchwały Sejmu o wyborze nowych sędziów a godz. 7.00 w czwartek, kiedy na stronie Kancelarii ukazał się komunikat o przyjęciu ślubowania.
Więcej: Uchwały o wyborze sędziów TK już w Monitorze>>>

Rano w czwartek (ok. 8.00) wszyscy czterej sędziowie przybyli do siedziby Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiadomo, czy i od kiedy przystąpią do pracy. Więcej>>>


 

 

Dowiedz się więcej z książki
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł