Zjazd rozpocznie się w najbliższy piatek o godzinie 10.00 w Centrum Kongresowym ICE przy ul. Konopnickiej 17 w Krakowie. Wystąpienie prezydenta planowane jest zaraz po otwarciu Zjazdu przez  adw. Andrzeja Zwarę, prezesa NRA.


Podczas Krajowego Zjazdu Adwokatury adwokaci wybiorą nowe władze samorządu: prezesa i członków Naczelnej Rady Adwokackiej, prezesa i sędziów Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, przewodniczącego i członków Wyższej Komisji Rewizyjnej oraz Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury. Adwokaci dyskutować będą również na tematy obecnie nurtujące środowisko adwokackie, kwestie społeczne dotyczące dostępu obywateli do wymiaru sprawiedliwości oraz nakreślą główne kierunki działań na najbliższe lata.

W zjeździe udział weźmie 327 delegatów reprezentujących 25-tysięczne środowisko z 24 izb adwokackich.

W czwartek, 24 listopada o godz. 18:00, w Katedrze na Wawelu zostanie odprawiona przez ks. bp. prof. Tadeusza Pieronka msza święta w intencji Polskiej Adwokatury.
26 listopada planowany jest briefing prasowy z nowo wybranym prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej.

Jak informuje NRA, informacje organizacyjne, materiały zjazdowe oraz biogramy delegatów znajdują się na stronie internetowej XII Krajowego Zjazdu Adwokatury, pod adresem: http://www.kza2016.pl/