Szybciej oceń przydatność orzeczenia dzięki Streszczeniom wyroków (wersja BETA) w LEX Kompas Orzeczniczy 2.0
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Prawnicy poszkodowani w wypadku

Siedem osób zostało rannych, w tym jedna poważnie, w wypadku polskiego autokaru pod Szumperkiem w Czechach. Autobusem podróżowali sędziowie, prokuratorzy i prawnicy z Wrocławia, którzy wracali z wycieczki do Włoch.

Jak poinformowała Gazeta Wrocławska wycieczkę zorganizował miejscowy oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Do wypadku doszło rano na drodze z Międzylesia do Ołomuńca. - Jechaliśmy krętą drogą, gdy nagle z przeciwnego pasa ruchu wyjechał samochód osobowy. Nasz kierowca ratował się przed zderzeniem ucieczką, wpadliśmy do rowu. Gdyby nie profesjonalizm kierowcy, doszłoby do jeszcze większej tragedii – powiedział gazecie sędzia Tadeusz Szewioła, szef wrocławskiego oddziału stowarzyszenia, który był jednym z pasażerów autokaru.
Wśród rannych byli prokurator Urszula Kochan-Pietrzak oraz sędziowie Anna Nowińska i Katarzyna Szafrańska. Ranni wyszli z autokaru o własnych siłach.

Polecamy książki prawnicze