„Śledczy z Bielska-Białej latem ubiegłego roku otrzymali sygnał od jednego z oburzonych internautów. Mężczyzna odnalazł na jednym z portali internetowych zdjęcia nagiej kobiety, pozującej nocą w wyzywających pozach nad grobami zmarłych. Z zamieszczonych na stronie internetowej, szczątkowych informacji wynikało, że zdjęcia mogły powstać na jednym z cmentarzy w Bielsku-Białej” - powiedziała rzeczniczka bielskiej policji, Elwira Jurasz.
Policjanci i prokuratorzy rozpoczęli poszukiwania kobiety, która zbezcześciła groby. Dochodzenie nie było łatwe. Jesienią ubiegłego roku postępowanie zostało nawet umorzone, ale pojawiły się nowe okoliczności, które pozwoliły na ustalenie, że sprawczynią jest 26-letnia mieszkanka Bielska-Białej.
„Kiedy policjanci podali jej powód zatrzymania, nie kryła zdziwienia. Przede wszystkim nie spodziewała się zatrzymania. Mało tego, nie sądziła nawet, że pozując do tych zdjęć popełnia jakiekolwiek przestępstwo. Twierdziła także, że nie zna osobiście fotografa, który wykonał zdjęcia” – powiedziała Jurasz.
Prokuratura zastosowała wobec podejrzanej dozór policyjny. (PAP)