Ze strony polskiej dokumenty te podpisali: Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i główny konserwator przyrody.
Protokół o zrównoważonej turystyce został wypracowany przez grupę roboczą ds. turystyki działającą przy Komitecie Wykonawczym konwencji i podpisany przez Słowację, Czechy, Serbię i Rumunię. Jego zapisy precyzują działania w obszarze turystyki, m.in. w zakresie promocji regionu, strategii i jej monitoringu oraz zobowiązują strony do podjęcia szeroko pojętej współpracy na szczeblu rządowym i samorządowym.
Celem protokołu leśnego do Konwencji Karpackiej jest działanie na rzecz zrównoważonego gospodarowania i ochrony lasów karpackich.
Konwencja Karpacka to ramowy dokument o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat, sporządzony w Kijowie 22 maja 2003 r. Polska podpisała konwencję w 2006 r. Konferencja Europa Karpat, podczas której doszło do sygnowania protokołów do konwencji przez stronę polską, została zorganizowana w ramach polskiej prezydencji w wymiarze parlamentarnym.
Polska podpisała protokoły do Konwencji Karpackiej
Podczas konferencji Europa Karpat w ramach XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyło się w czwartek 8 września uroczyste podpisanie protokołów do Konwencji Karpackiej, dotyczących turystyki i obszarów leśnych w makroregionie Karpat.